Felix

Felix

Wszyscy, którzy poznali Felixa na początku przyjścia do schroniska, są zdumieni, a oczy szczęśliwie się szklą widząc jaką piękną przemianę przeszedł ten kotek.

Początkowo gdy trafił do nas wraz ze swoim współlokatorem po śmierci swojego właściciela, Felix był załamany i przerażony całą sytuacją. Jego dni upływały na siedzeniu na górnych półkach, skulonego i pragnącego tylko wrócić do swojego człowieka.

💔

Nie chciał kontaktu, każda próba kończyła się syczeniem. Felix potrzebował czasu, aby przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. I tak oto ogłaszamy, że nastąpiła wielką przemiana tego dużego i pięknego kota! Dziś Felix już tak nie pilnuje swoich górnych półek, przechadza się po całym boksie, wychodzi na wybieg, przyzwyczaił się do nowych, kocich  kolegów. Zmieniło się także podejście do człowieka. Teraz sam potrafi prosić o głaski. Jeszcze wygląda to trochę nieśmiało. Ten widok jest uroczy - niebagatelnej wielkości kot, który niepewnie i bezszelestnie schodzi a następnie ostrożnie siada, nieco się kuląc jakby próbował być mniejszy...Tak wygląda zaproszenie z jego strony. A gdy tylko wyciągnie się rękę żeby go pogłaskać, jego nieśmiałość znika! Zaczyna się prężyć i nastawiać główkę.

Wygląda to trochę tak jakby chciał nadrobić stracony czas bez czułości. Z współlokatorami z boksu Felix ma poprawne stosunki, raczej unika konfliktów, jest bardziej uległy-ceni spokój.

Felix jest już gotowy aby pójść do domu. Jego serce się otworzyło na człowieka. Pytanie tylko czy jest człowiek, którego będzie mu dane pokochać?

Zachęcamy do wysłania ankiety adopcyjnej, aby poznać tego kota o cudownym sercu. Jego piękną historię już znacie, czas aby zobaczyć to na żywo.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz  wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

Fot.  zasoby wolontariuszy.

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji