Cerber

Cerber

Starszy (ur. 2008), większy pies. Cerber odwiedzającym schronisko może wydawać się niedostępny i agresywny ze względu na głośne „pohukiwanie” na przechodzące osoby – tak naprawdę to chłopak tylko wyraża swoje głośne niezadowolenie z braku spaceru i kontaktu z człowiekiem. Na widok znajomych osób jest pozytywny i otwarty, w momencie gdy wie, że zbliża się spacer kręci z radości kółka w boksie.

Na spacerze maszeruje chętnie, do zwierząt jest nastawiony raczej neutralnie, a do schroniskowych kompanów ma wręcz anielską cierpliwość – gdy idzie z na spacer z wolontariuszami nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, nawet głośne „obelgi” od znajomych psów które pozostają w tym czasie w schronisku.

Do nowo zapoznanych osób zachowuje dystans, ale szybko przełamuje pierwsze lody. Nie jest może fanem wylewnych czułości, ale widać ze czerpie radość ze wspólnego przebywania z człowiekiem. Chętnie nawiązuje kontakt, wpatrując się uważnie w człowieka i nasłuchuje co się do niego mówi swym nieklapniętym uchem :)

Cerber jest zaszczepiony i wykastrowany, mógłby zamieszkać w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu na niższych piętrach lub z windą. Przyjdź poznać Cerbera, podaruj starszemu psu prawdziwy dom na jesień życia!


fotografia: Jacek Stańczak

[45/15]

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji