Groszek

Groszek

To 5-letni, rezolutny, bardzo inteligentny i zrównoważony pies. Pies, który nie widzi. Nie widzi, ale sprawia wrażenie wdzięcznego i bardzo zadowolonego z życia! Pomimo (a właściwie: dzięki) braku wzroku,  ma doskonale rozwinięte zmysły węchu i słuchu. Doskonale funkcjonuje na co dzień i zachowuje się niemal jak w pełni sprawny czworonóg! Przy pierwszym kontakcie z Groszkiem rzucają się w oczy dwie jego cechy: łagodność i inteligencja. Pies czule wita się z człowiekiem, cierpliwie czeka na przypięcie smyczy, a następnie rezolutnie prowadzi „pana”do wyjścia i dalej na spacer!

Przestrzeń wokół siebie opanowuje w mig. Kolejną silną stroną naszego niewidomego bystrzaka jest empatia: Groszek jest oparciem dla  swojej lękowej koleżanki, z którą mieszka w boksie. Jest też dżentelmenem: utrzymuje czystość w boksie. Załatwia się wyłącznie na zewnątrz- można zatem oczekiwać podobnych manier w domu.

Na spacerach: samodzielny, roztropny, opanowany. Radzi sobie znakomicie w lesie: przechadza się i skacze między drzewami, krzakami, leżącymi pniami. Widać, że posługiwanie się węchem i słuchem ma opanowane do perfekcji. Co jest trudniejsze? Na przykład schody: wtedy Groszek przezornie zwalnia i ostrożnie schodzi.Nie ma w nim cienia agresji: jest przyjacielski do innych psów- szuka z nimi kontaktu.

Groszek szuka domu, który:

• da mu poczucie bezpieczeństwa

• rozumie, że pies niewidomy nie wymaga większego poświęcenia, a jedynie nieco odmiennego podejścia

• zapewni mu życie pełne zapachów i dźwięków, a przede wszystkim miłości

• doceni i sprosta jego wysokiej inteligencji oraz wielkoduszności.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

fot. Juwel Fotografia

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji