Gustav

Gustav

Nasz Gustav ma za sobą trudną drogę. Przyjechał z objętej wojną Ukrainy, prosto spod spadających bomb. Jak wszystkie psy stamtąd był początkowo mocno zestresowany.

Dodatkowo przywiózł ze sobą niechcianego towarzysza w postaci ogromnego guza na łapie, a podczas badań znaleźliśmy dwa kolejne w jądrach. Bez wahania zapadła decyzja o  usunięciu ich, czego podjęła się  Trójmiejska Klinika Weterynaryjna. Guz na szczęście okazał się niezłośliwy, ale z powodu konieczności usunięcia zmiany z marginesem, rana goiła się bardzo długo.

Niestety, na tym nie skończyły się jego perypetie zdrowotne… Gustav niespodziewanie, z dnia na dzień, przestał chodzić. Jego tylne łapy „odmówiły posłuszeństwa”, przyczyna - kłopoty z kręgosłupem. Zaczęła się żmudna rehabilitacja - bieżnia, masaże… Gucio to dzielny pies, cierpliwie znosi wszystkie zabiegi. Rana po guzie zagoiła się zupełnie, tylne łapy podjęły pracę, ale nie jest to jeszcze prawidłowy chód. Nadal potrzebna jest rehabilitacja i nie wiadomo, czy odzyska kiedykolwiek pełną sprawność.

Schronisko nie jest najlepszym miejscem dla Gustava. Jest rehabilitowany, otoczony możliwie najlepszą na schroniskowe warunki opieką, ale to nie to samo co własny dom z kochającymi ludźmi!

Gustav bardzo potrzebuje  ludzi i ich bliskości. Jest szczęśliwy, gdy może część dnia spędzić w biurze. Nie przeszkadzają mu interesanci ani pojawiające się w pobliżu psy. Najpiękniejsze dla niego chwile to te, w których ktoś poświęca uwagę tylko jemu…

Gucio ma jedną tylko słabość, o której musimy tu wspomnieć - kocha jeść. Gdy ktoś z pracowników nieopatrznie zostawi drugie śniadanie w niedomkniętym plecaku, Gucio jest w stanie posunąć się do... porwania. Tak, wiemy,  nie jest to godne pochwały, ale cóż, stuprocentowych ideałów na świecie nie ma, a liczne zalety równoważą tą wstydliwą skłonność!

Pilnie szukamy wraz z Gustavem tego najlepszego, wymarzonego domu. W spokojnej okolicy, najlepiej z ogrodem, bez schodów, gotowego kontynuować rehabilitację. Warunek najważniejszy - ludzie o kochających sercach, otwartych na psa z niepełnosprawnością. Gustav odwdzięczy się miłością jaką tylko pies potrafi ofiarować, bezwarunkową, do końca.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie ankiety przedadopcyjnej.

fot. Juwel Fotografia

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji