O nas

Kiedyś Schronisko położone było pod lasem, niedaleko Opery Leśnej,  powstało na przełomie lat 1959/1960 ze społecznych zbiórek pieniędzy Mieszkańców Sopotu. Od jego założenia prowadzone było przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, poczynając od roku 1963 na warunkach umowy z Miastem Sopot. W 2018 roku Gmina Miasta Sopotu oddała do użytku nowoczesny obiekt przeznaczony na schronisko, znajdujący się przy ul. Malczewskiego.

Schronisko utrzymuje się z dotacji celowej Miasta oraz ze środków własnych, głównie darowizn i zbiórek publicznych, prowadzonych przez naszych wolontariuszy oraz przyjaciół Schroniska.

W dniu 15 sierpnia 2018 Schronisko otrzymało nazwę Sopotkowo i obecnie mieści się w nowej lokalizacji na ulicy Jacka Malczewskiego 38 w Sopocie, w pięknych okolicznych lasach. W naszym Schronisku przebywa kilkadziesiąt psów i kotów. Liczba ta ulega zmianie wraz z adopcjami, interwencjami, przyprowadzonymi lub oddanymi zwierzakami do Schroniska “Sopotkowo”.

Są to psy i koty, nieraz ptaki. Wszystkie straciły swój dom lub miejsce bezpiecznego bytowania w Mieście Sopot. Tęsknią i czekają na swoich właścicieli lub nowych dobrych, odpowiedzialnych opiekunów. W międzyczasie zapewniamy im opiekę, pomoc weterynaryjną oraz dach nad głową.

Poznaj naszych podopiecznych, nie kupuj – adoptuj!