Adoptuj

Adoptuj Psa

Zobacz nasze psiaki czekające na adopcję

Zobacz psiaki

Adoptuj Kota

Zobacz nasze kotki czekające na adopcję

Zobacz kotki

Procedura Adopcyjna

Instrukcja krok po kroku ↴

Poznaj nasze zwierzaki

Obecnie możesz to zrobić wirtualnie. Na tej stronie internetowej oraz na Facebooku zamieszczamy albumy ze zdjęciami i opisami naszych podopiecznych. Wybierz psa czy kota, który najbardziej chwyta Cię za serce.

Wypełnij ankietę

Poprosimy Cię o odpowiedź na pytania dotyczące m. in. Twoich warunków mieszkaniowych, domowników, stylu życia, planów opieki nad zwierzakiem.

Dzięki temu dowiemy się, czy wybrane przez Ciebie zwierzę na pewno do Ciebie pasuje.

Przyjdź na spotkanie

Po analizie ankiety, zaprosimy na spotkanie przedadopcyjne z wybranym zwierzakiem. Opowiemy, co o nim wiemy, przekażemy wskazówki, jak się nim opiekować.

Zwykle organizujemy od trzech do pięciu takich spotkań – dzięki temu lepiej poznasz swojego przyszłego domownika zanim podejmiesz tę odpowiedzialną decyzję.

Pokaż nam jak żyjesz

Nie istnieje dobry dom dla każdego psa czy kota. Zdarza się, że aby lepiej zrozumieć jakie warunki możesz zapewnić zwierzakowi, umawiamy się na wizytę przedadopcyjną.

Jest to okazja do zwrócenia Twojej uwagi na bardzo konkretne rzeczy, których możesz jeszcze nie dostrzegać, a które mogą powodować trudności, kiedy już przyjmiesz nowego domownika pod swój dach.

💡
Potraktuj to jako wyraz naszej troski o zwierzę, które oddajemy Ci w opiekę.

Podpisz umowę adopcyjną

To ostatni krok naszej procedury – odtąd jesteś Opiekunem

Jeśli jesteś pewien, że wybrałeś właściwe zwierzę, a my wiemy, że oddajemy je w dobre ręce, wówczas zawieramy umowę, która upoważni Cię do odbioru Twojego pupila ze Schroniska!

Na tym etapie poprosimy również o wniesienie symbolicznej opłaty i zobowiążemy Cię do wyrażenia zgody na wizytę poadopcyjną.

Dbaj o swojego zwierzaka

Wszystkie te kroki pozwalają nam właściwie dobrać zwierzę do Twoich możliwości i upodobań, ale także uwzględnić potrzeby psa czy kota. Robimy to i dla Ciebie, i dla naszych podopiecznych.

Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś – Mały Książe (Antoine de Saint-Exupéry).

Serce nam pęka, kiedy dzieje im się krzywda lub znów wracają do Schroniska. Za ludzkie błędy zawsze płaci zwierzę, a my robimy wszystko, żeby tego uniknąć.

Gotowy? Gotowa?

Adoptuj Psa

Zobacz nasze psiaki czekające na adopcję

Zobacz psiaki

Adoptuj Kota

Zobacz nasze kotki czekające na adopcję

Zobacz kotki

Czy wiesz że?

W naszym schronisku przebywa łącznie około setki psów i kotów.

Po okresie kwarantanny i zaszczepieniu przeciw wściekliźnie, wydajemy zwierzęta do adopcji – wyłącznie osobom pełnoletnim, samodzielnym, mogącym zapewnić godne warunki naszym podopiecznym.