Czarek

Czarek

Czarek – młody (ur. 2020), większy psiak w typie TTB.

Gdy Czarek trafił do schroniska, bał się wszystkich i wszystkiego. Nie wiemy jak spędził swój pierwszy rok życia, ale sądząc po reakcjach na smycz i rękę raczej nie było to niestety wesołe dzieciństwo.

Socjalizacja Czarka trwała dość długo, wymagała dużo cierpliwości, spokoju i stanowczości – i przede wszystkim pokazania psu, że ludzie to nie samo zło.

Po kilku miesiącach żmudnej pracy, dzięki poświęceniu wolontariuszki (dziękujemy Sandra) oraz pracowników – Czarek zaczął wychodzić na spacery z kolejnymi osobami, a na samych spacerach zaczął eksplorować i korzystać z psiego życia, zamiast tylko oglądać się za siebie ze strachem.

Czarek socjalizuje się juz coraz lepiej, ale wymaga spokoju, cierpliwości i stanowczości od opiekuna (oczywiście żadne kary fizyczne nie wchodzą w grę).

To mądry psiak który coraz bardziej otwiera się na otaczający świat i jest jego ciekawy – mimo że w środku nadal jest trochę “boidupką”.

Jednocześnie nadal potrafi się bardzo szybko nakręcić z różnych względów (np. przechodzące w lesie obce osoby, psy), nad czym trzeba pracować – ale tutaj też dobry kontakt z opiekunem działa cuda – można go szybko wyrwać z “transu” i poprowadzić dalej, lub po prostu umiejętnie omijać “punkty zapalne”.

Dobry kontakt z przyszłym opiekunem i zawiązanie więzi z psem będzie tutaj kluczowe.

Szukamy mu doświadczonego domu, opiekuna z doświadczeniem w rasie TTB. Ze względu na wcześniejsze przejścia szukamy mu domu spokojnego, bez dzieci. Jeśli chodzi o zwierzęta, to np. stabilna suczka mogłaby zapewne stanowić wsparcie dla Czarka, oczywiście dom może być także bez innych zwierząt.

Zapraszamy chętnych do zapoznania z Czarkiem!

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji