Fina

Fina

Fina to młoda (ur. 2017), nieduża, lękowa sunia. Trafiła do schroniska kilka miesięcy temu jako przerażona i dzika psina. Ciężka i wytrwała praca wolontariuszy i wsparcie pracowników pozwoliły poczynić znaczne postępy w socjalizacji Finy.
Fina obecnie wychodzi na spacery z kolejnymi wolontariuszami, nie ucieka w popłochu przez nowymi osobami (chociaż potrafi jasno komunikować że nie jest jeszcze gotowa na kontakt z nową osobą), zamieszkuje też obecnie z inną sunią Sonią, z którą koegzystują bez strachu i awantur.
Aby poczynić dalsze kroki w socjalizacji, Fina potrzebuje domu i opiekuna. Domu najlepiej doświadczonego w pracy z psiakami lękowymi, spokojnego, w którym miałaby swój kącik – idealnie z kennelem lub inną materiałową budką, w której mogłaby odpoczywać.
Opiekuna cierpliwego, delikatnego, ale i stanowczego w razie potrzeby – poprawna komunikacja, spokój i rutyna to dla Finy podstawowe potrzeby.
Szukamy więc domu raczej na uboczu niż centrum miasta, aby Fina mogla spokojnie odbywać spacery bez spotykania co chwilę obcych osób i zwierząt. Fina może zamieszkać ze spokojną sunią lub psiakiem, idealnie o dobrych kompetencjach społecznych – aby rezydent/rezydentka mogli być dla Finy przewodnikiem.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o zapoznanie się z procedurami adopcyjnymi oraz wypełnienie i przesłanie ankiety przedadopcyjnej. Więcej informacji znajduje się w sekcji Adoptuj.

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji