Chcesz wesprzeć zwierzaki z Ukrainy?

Chcesz wesprzeć zwierzaki z Ukrainy?

W tych trudnych czasach wielką radość i nadzieję daje nam ogromna ofiarność ludzi dobrej woli, którzy oferują wsparcie i pomoc dla uchodźców - a także zwierząt, które przekraczają granicę z opiekunami, lub są ewakuowane przez organizacje non-profit i wspomagające je osoby. Wiele z tych osób, idąc za głosem serca, chce dać dom - tymczasowy lub stały zwierzakom z Ukrainy. Niestety na chwilę obecną większość z nich nie jest gotowa do adopcji - nie znamy ich pełnego stanu zdrowotnego, traum które trzeba przepracować, a także wielu innych potencjalnych problemów, które mogą stać się ogromnym wyzwaniem i obciążeniem dla osób, które nie mają doświadczenia w pracy z trudniejszymi przypadkami. Do tego zwierzęta te muszą przejść obowiązkową kwarantannę (która i tak została złagodzona czasowo względem wcześniej obowiązujących przepisów) ze względu na potencjalne choroby groźne dla zwierząt, jak i ludzi. Dopiero po zaszczepieniu i socjalizacji z pomocą wolontariuszy, będzie można przygotować je - i porozmawiać z potencjalnymi chętnymi o adopcji.W zależności od stanu psa czy kota - cały ten proces może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie zwierzaki które przyjechały z zagranicy, będą pod opieką schronisk oraz fundacji/stowarzyszeń zajmujących się pomaganiem zwierzętom. A jeśli nadal myślisz o adopcji psa lub kota i chcesz pomóc nam pomagać zwierzakom z Ukrainy - prosimy, rozważ przyjęcie do siebie już gotowych do adopcji psów i kotów z Sopotkowa - wiemy o nich sporo, możemy pomóc dopasować zwierzaka do opiekuna, przeprowadzić profesjonalny i odpowiedzialny proces adopcyjny, który pomoże wam zaprzyjaźnić się ze zwierzakiem przed podpisaniem papierów adopcyjnych. Każda udana adopcja to wolne miejsce dla kolejnych zwierząt - w tym ofiar wojny w Ukrainie. Do naszego schroniska trafiło w tym tygodniu siedem psów przejętych we współpracy z organizacjami pomagającymi na granicy, a w kolejnym tygodniu oczekujemy kolejnych kilkunastu - tym razem kocich gości. Pomóż nam pomagać - daj dom adopcyjnemu psu lub kotu ze schroniska! Jak jeszcze możecie pomóc zwierzakom z Ukrainy, które do nas trafiają? Cały czas prowadzimy zbiórkę karmy suchej i mokrej dobrej jakości dla psów i kotów (Brit Premium/Care, Animonda Gran Carno, Josera DailyCat/NatureCat/SensiCat, Animonda Carny, Dolina Noteci) - część z darów zostanie wykorzystana przez naszych nowych podopiecznych z Ukrainy, a pozostała część zostanie przekazana na granicę w kolejnym transporcie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

fot. Juwel Fotografia/wolontariusze

PS. Ogromnie dziękujemy wolontariuszom, stowarzyszeniu Sopot Zwierzętom, miastu Sopot, Trójmiejska Klinika Weterynaryjna za wsparcie w akcji pomocy tym zwierzakom!

❤

Dziękujemy także ZooExpress.pl za wsparcie organizacyjne przy pierwszej zbiórce darów , które zostały przekazane w tym tygodniu!

Pokochaj mnie.
Jestem gotowy ♥

Zaopiekowany przez pracowników, weterynarzy i wolontariuszy

Zapoznaj się z procedurą adopcji